ارمغان جاهلیت و سبعیت اسلام ایرانی

بدست KT

فیلم توهین و ناسزای برخی افراد به فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر یکی از مقامات عالی رتبه نظام که پیشتر نماینده مجلس هم بوده، بازگو کننده نکات زیادی از راهی است که جمهوری اسلامی پیموده و دستاوردهایی که به دست آورده است.

چند نکته درباره این ویدئو:

این فیلم هیچ راه دررویی ندارد. مهاجم و مهاجمان دقیقن و در روز روشن می دانند که با چه کسی روبرو شده اند. فیلم برداری هم از آن کرده اند که به عنوان سند افتخار نشان بدهند و پخش کنند.

عناوینی که زمانی در ادبیات کلاسیک حاج آقایی و اسلامی واژه های تبعیض آمیز محسوب می شد، مانند «ضعیفه»، حالا مدرن و به روز شده و جای خود را به «فاحشه و لاشی» داده است.

توهین به یک زن که فقط یک نفر همراه اوست، آن هم با فحاشی هایی چون «دهنت رو بزنم پاره کنم» یا به «حساب تو و اون بابای جاکشت هم میرسیم» و یا بدرقه پایانی با لفظ «جنده» ارمغان خالص تندروی های اسلامی محمود احمدی نژاد و طرفدارانش است که هرگونه مدارا را از جامعه دور کرده اند و زورمداری را جایگزین حق مداری کرده اند. در همین دستگاه شبه اسلامی حاکم در ایران، به اندازه کافی دست پرورده و دست نشانده هست که بتواند اگر به واقع هاشمی رفسنجانی و یا اعضای خانواده اش مرتکب خطایی شده، او را محاکمه کرده و راهی زندان کند. زندان های جمهوری اسلامی همین الان هم پر از بیگناه است، دیگر گناه کرده که باید جای خود داشته باشد.

این گونه زورمداری و زورگویی به یک زن، نشان دهنده این است که از این هم اسلام ناب محمدی و داعیه های حکمرانی جهان، همان اصل زنده به گور کردن دختران به جای مانده است که در همان اسلام خشونت پرور و خشونت گستر، بسیار بسیار واژه ها و هشدارها و عملکردها و خط قرمزها و دستورالعمل هست که نباید با خشم تصمیم گرفت نباید به کسی زور گفت، نباید یک طرفه به قاضی رفت، نباید بی پناه را مورد آزار قرار داد. حتی در مورد اسیر جنگی و اهل کتاب هم کلی قوانین مدارا و آرامش و حفظ حقوق دارد. البته که اگر امروز قرآن به وزارت ارشاد سپرده می شود تامجوز نشر بگیرد، حتمن در ممیزی بخش هایی از آن که «مخل نظم و امنیت عمومی» و یا «برانداز» تعبیر می شود، حذف شده و فقط بخش های برحق بودن و زدن و کشتن و کافر زدایی و بکشید و بدرید و تجاوز کنید و بر شما حلال است و این ها، می تواند به چاپ نهایی برسد.

ترویج چنین رفتارهایی و یا موضع نگرفتن در برابر آن ها، کمک به گسترش آن است. یا رسیدن به جایی که هرکسی طبق صلاحدید خود بداند چه خوب است که آن را اجرا کند و چه کسی باید حذف شود. اگر زمانی یک سعید امامی در وزارت اطلاعات نقشه هایی می کشید، الان سینه چاکان سعید امامی از ریاست جمهوری گرفته تا بیت رهبری تا سپاه تا دیگر مکان های شناخته شده و ناشناخته، چنین نقشه هایی دارند.

یک پرسش از کسانی که خود را مخلص و بسیجی می نامند. در این همه ادبیات بسیجی شما و فیلم هایی که با پول نفت و سرمایه مردمی ساخته شده و می شود و این همه هزینه هایی که برای معرفی و تبلیغ شما می شود، کجای آن گفته شده که شما مجاز هستید با هرکسی هر آن طور که دلتان می خواهد رفتار کنید؟ البته پاسخ شما این است که شرعا مکلف هستیم. از آن کسی که بر شما تکلیف کرده، نپرسیدید که پس این همه قانون و فقه و تشکیلات قضایی برای چیست؟ یک بار اگر واقعا کسی شما را مکلف کرده، از او نپرسیدید کسی که به روی حضرت علی تف انداخت در عین این که می دانست به آخر کار رسیده و دیگر در یک مبارزه منصفانه و رو در رو کم آورده، چرا باز علی از جا بلند می شود و یک دو دور او می چرخد تا مبادا از خشم، خصم را از پا درآورده باشد؟

آیا علی زمانی که نیمه شب ها به یتیمان و فقرا غذا می داد، گزینش می کرد که این گبر است و یا وفادار و یا ذوب؟

اگر به واقع به آخرت معتقد هستید، همین الان به همین آخرت خود برسید. یک خط درباره حلال بودن و مشروع بودن زورگویی، ضغیف آزاری، زن ستیزی، بددهنی و دشنام در هیچ کجای هیچ یک از ادیان مجاز نیستید. اگر هم دین شما نسخه جدید و بعد از ممیزی ارشاد است که باید نه تنها بر آن اسف خورد که بر آن تف و لعنت و نفرین فرستاد.

Advertisements