آن چه جامعه به آن نیاز دارد، بمب اتم نیست

بدست KT

به این عکس های پایین مطلب، خوب نگاه کنید. بلا تاکر Bella Tucker ، دختری نه ساله، در لاندن اری Londonerry از ایالت نیوهمپشایر New Hampshire آمریکا. همان سرزمین کفر و شیطان بزرگ و سکولاریسم و امپریالیسم با یک عالمه کلاهک اتمی و دست آلوده به خون در سرتاسر جهان.

بلا تاکر، تا پارسال، سالم و سرحال بود، در کنار خانواده اش. مدرسه می رفت، بازی می کرد و کلاس ژیمناستیک هم می رفت. ناگهان عارضه ای پیش آمد که دلیل آن به طور مشخص اعلام نشد اما گفته می شود نوعی نومونیا، یا نزدیک به ذات الریه است. بلا به بیمارستان رفته و از آن جه به بیمارستان بوستون منتقل می شود. همین چند روز پیش به خانه برگشت ولی تقریبا بدون دست و پا.

پزشکان مجبور شدند دست و پایش را قطع کرده و سپس به او را مرکزی بفرستند که عضلاتش تقویت شده ونوعی زندگی و حرکت جدیدش را تمرین کند. در غیاب او، تمامی محله و همسایه های بلا، به خانواده اش و پدر و مادرش کمک کردند تا در زندگی جدید خود تنها نباشند. وبسایتی راه اندازی شد و همه شروع کردند به جمع آوری کمک. صدها تن از اهل محل و شهر زندگی، شرکت کردند تا تمامی این خانه بازسازی شده و به خانه ای بزرگتر تبدیل شود که همه جای آن با سطح شیبدار به هم متصل است، آسانسور دارد و دستشویی و حمام آن برای استفاده از بلا کاربردی تر و راحت تر است. بلا فقط نه سال دارد.

این همان چیزی است که یک جامعه به آن نیاز دارد. همان طور که در ویدیویی که می بینید، شرکت کنندگان در این طرح می گویند همه فکر می کردند اگر برای خودشان این اتفاق افتاده بود، چه می کردند. همه با همین نیت به کمک آمدند. کار داوطلبانه، کمک، همکاری. همان که در ادبیات دینی به آن کار خیر می گویند. جامعه ای سالم است که مردم آن از حال همه بی خبر نباشند، برای حل هرچیزی به خشونت متوسل نباشند و منتظر دولت و نماینده و سناتور و نماینده شورای شهر نمانند که کاری برای بهبود زندگی آنها انجام دهد. این جامعه، زنده است و وجدان آگاه دارد.

اما کدام جامعه دینی در آن این رفتارها را می توان دید؟ کدام قدرت مسلح به بمب اتمی می تواند این رفتار را در جامعه پیاده کند؟ کدام قدرت نظامی؟ کدام جنگ علیه کفار؟ کدام محو اسراییل؟ کدام حکم سنگسار؟

جامعه ای که از پایه دارد از بین می رود، نیازی به بمب اتم و حکمرانی بر جهان ندارد. باید اول سالم باشد تا بتواند موثر باشد و اگر بیمار باشد، بیمار هم می کند.

به این خبر نگاه کنید:

ضرب‌و شتم یک دانش‌آموز در شهرستان نیكشهر استان سیستان باعث مرگ وی شد.
به گزارش آتی‌نیوز، گفته می‌شود «سعید ر» دانش‌‌آموز كلاس سوم مدرسه راهنمایی شهید باهنر پس از اینكه به علت نیاوردن كتاب درسی مورد مواخذه معلمش قرار گرفته، معلم عصبانی با گوشه كتاب به سر او زده است.
این دانش‌‌‌‌‌‌‌‌پس از وخیم شدن حال عمومی اش به بیمارستان چابهار و پس از آن به زاهدان منتقل شد و پس از یک هفته بستری شدن در بیمارستان جان خود را از دست داد.
معلم این دانش‌آموز در بازداشت به‌سر می‌برد.

در این قضیه کار نداریم که کدام مقصر است و کدام مقصر نیست، جامعه بیمار است. در جامعه بیمار، نمی توان فقط گشت کنترل ارشاد را زیاد کرد، پلیس و ارتش و وزارت اطلاعات را روانه خیابان و کوچه و بازار کرد. این جامعه نیاز به مداوا دارد و نه تنها واکسینه نشده، که از شدت میکروب های راس هرم، به حالت وخیم رسیده است. این را دیگر ولی فقیه باید بفهمد. دولت و مجلس که اصولا نمی دانند فهم و درک و شعور چیست. راستی، دختران و پسرانی که در دبستان با بخاری سوخته شده و چهره و زیبایی و توانایی فیزیکی خود را از دست دادند یادتان هست؟ نه کسی به آنها غرامت داد، نه کسی برای آنها شکایت کرد و نه کسی از آن ها عذر خواست و نه کسی از آنها دلجویی کرد. هنوز هم به همان وضع در یکی از فقیرترین بخش های ایران زندگی می کنند. ادعایی هم برای فرمانروایی بر جهان ندارند.

bella Bella_Tucker_Londonderry_NH__25_-319-600-400-80 Bella_Tucker_Londonderry_NH__23_-317-600-400-80

Bella_s_Visit_on_Sept._1__2010_002-823-600-400-80

LONDONDERRY, NH (CNN) – A 9-year-old came home from the hospital this week after becoming ill last Easter, causing her to lose her arms and legs to an infection.

Bella Tucker had been hospitalized since April due to a rare form of pneumonia. The 9-year-old slipped into a coma and doctors were forced to amputate her arms and legs.

Hundreds of volunteers worked on a 2,500-square-foot addition to the family’s home.  The renovation features wheelchair-accessible ramps, hands-free toilets, and an elevator that reaches every level of the house.

Tucker picked out everything in her newly designed room and was thrilled to return home.

Donations from the community paid for the entire renovation project.

Enhanced by Zemanta
Advertisements