مهرورزی هم دیگر رنگ ندارد

بدست KT

سخنانی بی سر و ته، صندلی هایی خالی. یک روی سخنرانی شخصی که مشروع نبودن خود را تا آن سر دنیا هم می برد، شرم و خجالتی است که بر  ما حاکم می کند. ای کاش فقط شرم، که دنبال واژه هایی باید گشت که نشان دهد بر ما چه می گذرد. خوشحال از این که این حنا دیگر هیچ جای دنیا رنگ ندارد، حتی اگر بگویند تمامی فرشتگان و امام زمان و یارانش در صندلی های نشسته اند و کف می زدند و از حضور آنها بوده که همه جا خالی کرده اند. ناراحت از این که دیگر چه مانده که از آن شرمسار باشیم. حاکمیتی داریم که با برچسب هایی تاریخی به جهان خود را نشان می دهد، تقلب، تجاوز، کشتار، شکنجه، تورم، تحریم.

US-WORLD-LEADERS

بخش دیگر، حق طلبی بی ربط از آدمی که در موضوعی سینه سپر می کند که هیچ ربطی به او ندارد. از قضا فکر هم می کند که دارد درس می دهد اما نمی داند بیش از پیش، پروپاگاندای خود را به نمایش می گذارد. گفت وگوی دو قسمتی کیتی کوریک، Katie Couric با احمدی نژآد بسیار دیدنی است. در بخش اول و دوم این گفت وگو، مردی را می بینید که کاملا تمرین کرده که چه بگوید. سعی می کند به مصاحبه گر نگاه نکند، تا مبادا شرع مشکل آب و روغن قاطی کردن پیدا کند اما نمی داند که رفتارش چه توهین و چه تف سربالایی است. کیتی کوریک عکس ندا را نشان می دهد و می گوید به عنوان یک رییس جمهوری، یک شهروند ایرانی این گونه روز روشن کشته شد. چه حسی به او دارید؟ احمدی نژآد اما انگار درباره یک کاغذ پاره صحبت می کند، می گوید: او قربانی خشونتی شده که برپاکنندگان آن، مسوول آن هستند. بعد بلافاصله عکس خانمی را نشان می دهد و تاریخچه ای می گوید از این که این خانم چقدر بدبختی کشیده و چه بلاهایی در آلمان سر او آمده و چرا رسانه های آمریکایی آن را گسترش نمی دهند. آخر، یکی نیست بگوید، تو اگر رییس جمهوری ایران هستی، مسوولیت حفظ جان شهروندان هم با تو ست، نه این که مدعی العموم شهروندان در آلمان باشی.

دو گفت وگوی تکان دهنده ی دیگر، کار درخشان رادیو فردا با دو قربانی تجاوز است. یکی مرد جوان و دیگری دختری جوان. آن سفاک بیشرم در هنگام تجاوز به دختر می گفته دارم رایت را پس می دهم. این است حکومتت مدعی العمومی که برای زنی در آلمان گریبان می درد اما ملت خود را به هیچ می انگارد.

مرگ ما در همین احساسات دوگانه است. یک چیز اما. با دوستی آمریکایی صحبت می کردم و از او می پرسیدم که چه حسی دارد که باراک اوباما در مجمع سازمان ملل سخن می گوید و این قدر خوب حرف می زند و گوش تا گوش ملت نشسته اند. گفت ما هم سرشکستگی های خود را با بوش داشتیم ولی همگی خواستیم تا آدم هوشمندی بیاید و این ما بودیم که او را خواستیم و اوباما آمد.

اما این شخص نامشروع، این گونه می رود و ناشایست سخن می گوید و فقط و فقط شرم درو می کند.

به هر حال، الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.  اگر این گونه نبود، در زمان پیامبر هم کفار باید در جا می مردند اما آنان که کفار می نامیدند هم ، روزی خود را از خدا می گرفتند بدون آن که به او ایمان داشته باشند. حاکمیت نامشروع اسلامی در ایران هم باید بداند که حتی آنها که این ها صهیونیست و خونخوار می دانند هم، روزی خود را از خدا می گیرند. شما که با نفرت تغذیه و زندگی می کنید، این شما هستید که نه از خدا هیچ می دانید، نه از دین، نه از پیغمبر و نه هیچ.

ahmadinejad poster

Advertisements